Monitoring HD-CVI – co to takiego?

Istnieje tak dużo rodzajów monitoringu, że wybór tego najodpowiedniejszego może okazać się naprawdę nie lada wyzwaniem. Pośród szerokiej gamy kamer kopułkowych, kamer szybkoobrotowych oraz pozostałych kamer znajdują się modele sprawdzające się najlepiej w konkretnych miejscach i sytuacjach. Każdy z nich reprezentuje standard najwyższej jakości, czyli HD CVI.

 

 

Czym jest HD-CVI?

Skrót HD CVI wziął się z angielskiego High Definiction Composite Video Interface. W ten sposób określa się technologię, która umożliwia transmisję wideo w urządzeniach monitorujących w bardzo wysokiej rozdzielczości: 1920H oraz 1280H, a także przesył danych i komunikację dwukierunkową po kablu koncentrycznym. HD CVI może rejestrować obrazy na odległościach sięgających nawet 500m, co niewątpliwie czyni je dużo bardziej użytecznym na tle pozostałych technologii.

Ponadto jeden przewód w zupełności starcza, by przesłać obraz wideo, nagranie audio bądź też sterować urządzeniami tj. kamera szybkoobrotowa, do której jednak trzeba doprowadzić oddzielne zasilanie, o czym też należy pamiętać. Sterowanie odbywa się przy pomocy profesjonalnej i prostej w użytkowaniu klawiatury do HD CVI. Takie klawiatury są specjalnie projektowane, by sterowanie i programowanie głowic było szybkie, a najważniejsze klawisze funkcyjne zapewniają nieskomplikowany dostęp do najważniejszych funkcji urządzenia.

HD CVI charakteryzuje się również tym, że przesyłane obrazy wiernie oddają rzeczywisty kolor transmitowanego miejsca, a cała transmisja odbywa się w czasie rzeczywistym. Nie doświadczymy zakłóceń lub szumów, a odbierany przez nas obraz będzie bezstratny i klarowny niezależnie od oświetlenia lub też warunków pogodowych.

 

Rodzaje kamer HD CVI

Klasyczne kamery tubowe lub kopułkowe o ograniczonym polu widzenia idealnie nadają się do budowania systemów monitoringowych na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Każda z nich może pracować według standardu CVI. Kamery szybkoobrotowe mogą działać samoistnie, lub też być sterowane przez człowieka dzięki specjalnej klawiaturze.

Istnieją również modele o mniejszym kącie widzenia, lecz wciąż bardzo zaawansowane technologicznie – kamera ukryta w czujce PIR lub kamera ukryta w czujce dymu.

 

sklep z monitoringiem

 

Komu zaleca się systemy HD-CVI?

Monitoring HD-CVI ma tak wiele zalet i zastosowań, że tak naprawdę systemy oparte o standard HD CVI będą odpowiednie i całkowicie satysfakcjonujące dla każdej osoby. Jednak w szczególności poleca się je osobom, którym zależy na szybkiej i łatwej instalacji. Technologia analogowa, w którą właśnie kamery HD CVI są wyposażone, umożliwia bezproblemowe wykorzystanie starego okablowania.

HD CVI to także świetne rozwiązanie dla osób chcących dokonać optymalizacji swojej sieci analogowej – bez ponoszenia dodatkowych kosztów.