Fotopułapki

Monitoring analogowy CCTV to forma monitoringu najchętniej wybierana przez właścicieli posesji i obiektów publicznych

 

Zakup kamer CCTV nie kosztuje wiele, a montaż nie przysparza większych kłopotów. Wystarczą jakiekolwiek umiejętności techniczne, aby taką kamerę zamontować. Zdarza się więc, że użytkownicy przymykają oko na słabszą jakość obrazu, którą można zarzucić tego typu monitoringowi, i decydują się na jego kupno.

 

 

Czym są fotopułapki?

Jedną z nowocześniejszych ofert, jeśli chodzi o monitoring CCTV jest tak zwana fotopułapka, wykorzystywana najczęściej do ochrony mienia i monitorowania terenu. Fotopułapki są zwykle używane na zewnątrz ze względu na wodoszczelność oraz wysoką odporność na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. W razie wyjątkowo złych warunków, można wyposażyć je w dodatkową osłonę. Łatwość w obsłudze pozwala na montaż w każdym miejscu, w tym także na drzewach i fasadach budynków. Fotopułapki najczęściej dostępne są w kolorach dostosowanych do wybranego rodzaju otoczenia, co ułatwia ich skuteczny kamuflaż.

 

 

Funkcje techniczne

Najważniejszą funkcją fotopułapek jest możliwość wykrywania ruchu. Kamery CCTV zaprogramowane są w taki sposób, aby każdą aktywność w najbliższym otoczeniu rejestrować na zdjęciach lub nagraniach. Średnia ilość wykonywanych na raz fotografii wynosi od 3 do 5, natomiast nagrania mogą zawierać się w przedziale od 5 sekund aż do 5 minut, w zależności od rodzaju urządzenia. Zależnie od preferencji, właściciel może ustawić fotopułapkę, aby automatycznie wysyłała zdjęcia na telefon. Ułatwia to możliwość komunikowania się z kamerą za pomocą sieci GSM i komend SMS.

 

Trwała bateria i zabezpieczenia

Fotopułapki są urządzeniami, które nie wymagają wiele pielęgnacji i mogą pracować samodzielnie nawet kilka tygodni. Ułatwia to funkcja wykrywania ruchu, dzięki której kamera zużywa energię tylko w momencie rejestrowania aktywności. Nie jest więc potrzebne częste ładowanie baterii. Poza tym większość urządzeń tego typu cechuje się możliwością zabezpieczenia kodem PIN. Powoduje to, że nawet w momencie przejęcia monitoringu CCTV przez osobę do tego niepowołaną, żadne informacje nie mogą zostać przechwycone.

 

sklep z monitoringiem

Przeznaczenie fotopułapek

Kamery CCTV są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla obserwatorów zwierząt, ale także dla osób obawiających się o bezpieczeństwo swojej posesji. Większość fotopułapek umożliwia umieszczanie na nagraniach lub zdjęciach stempla z datą. Dzięki temu mogą one być traktowane jako dowód w sądzie. Z kamer tego typu korzystają służby leśne, graniczne oraz policja, jeśli warunki nie pozwalają na zastosowanie innych środków.